Tarım Bilgi Paylaşım Forumu

Tarım Bilgi Paylaşım Forumu (http://www.ziraatciyiz.biz/index.php)
-   Genel Konular (http://www.ziraatciyiz.biz/forumdisplay.php?f=42)
-   -   2018 Zirai İlaç Bayilik Sınavı Başvuru ve Sınav Tarihi (http://www.ziraatciyiz.biz/showthread.php?t=13116)

meryemyaman1 20.02.2018 13:14

Merhaba
Bu sene bayilik sınavı olmayacak mı??

Mr.Muhendis 20.02.2018 13:21

Alıntı:

meryemyaman1´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 29981)
Merhaba
Bu sene bayilik sınavı olmayacak mı??

Henüz belli değil.

tugceee 21.02.2018 22:23

Alıntı:

Mr.Muhendis´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 29977)
İptali söz konusu değil, henüz duyurusu yapılmadı.

Başvurular henüz başlamadı.

nisanda olacak diye nerdeyse bütün konuları bitirdim iyice psikolojim bozuldu
:icon_eek:

Mr.Muhendis 22.02.2018 08:06

Alıntı:

tugceee´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 29989)
nisanda olacak diye nerdeyse bütün konuları bitirdim iyice psikolojim bozuldu
:icon_eek:

Daha iyi olmuş. Kesin tarih duyurulduğunda son bir kısa tekrar yaparsınız. Pekişmiş olur. :a025:

osmancin 22.02.2018 11:21

Bir şey soracağım;

Zirai Mücadele Teknik Talimat Kitapları olarak 6 cilt hazırlanmış kitap, tamamen beni benden geçirdi. Çok farklı kaynaklardan, cümleler olduğu gibi alınıp yazılmış. Konu bütünlükleri yok. Örneğin fungal hastalıklar, her farklı hastalık başlığı altında, konu bütünlüğüyle anlatılmamış. Baştan sona doğru gitmiyor. Cümle bütünlükleri berbat. Hastalığın gelişim süreci, 1, 2, 3, 4, 5 inci aşamalarla anlatılması gerekiyorsa, bazı konu başlıklarında 2nciden almış anlatıma. dörde geçmiş sonra biri anlatıp üç beş e yönelmiş. Okurken krize sokuyor. Anlattıkları arasındaki bağı kurmak dünya zaman harcattırıyor.

Sorum şu ki, bu 6 ciltlik kitap yerine tavsiye edebileceğiniz, şöyle eli yüzü düzgün :) başka bir kitap var mı? Lütfen yardım.

Mr.Muhendis 22.02.2018 11:30

Alıntı:

osmancin´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 29992)
Bir şey soracağım;

Zirai Mücadele Teknik Talimat Kitapları olarak 6 cilt hazırlanmış kitap, tamamen beni benden geçirdi. Çok farklı kaynaklardan, cümleler olduğu gibi alınıp yazılmış. Konu bütünlükleri yok. Örneğin fungal hastalıklar, her farklı hastalık başlığı altında, konu bütünlüğüyle anlatılmamış. Baştan sona doğru gitmiyor. Cümle bütünlükleri berbat. Hastalığın gelişim süreci, 1, 2, 3, 4, 5 inci aşamalarla anlatılması gerekiyorsa, bazı konu başlıklarında 2nciden almış anlatıma. dörde geçmiş sonra biri anlatıp üç beş e yönelmiş. Okurken krize sokuyor. Anlattıkları arasındaki bağı kurmak dünya zaman harcattırıyor.

Sorum şu ki, bu 6 ciltlik kitap yerine tavsiye edebileceğiniz, şöyle eli yüzü düzgün :) başka bir kitap var mı? Lütfen yardım.

Sitemizdeki ücretsiz ders notlarını kullanabilirsiniz.

Ziraatçi07K 22.02.2018 16:17

Tekrar merhabalar ,tahmini başvuru zamanını eylül 2018 e çekmişsiniz acaba sınavın ertelenme beklentisi mi var

Mr.Muhendis 23.02.2018 08:11

Alıntı:

Ziraatçi07K´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 29994)
Tekrar merhabalar ,tahmini başvuru zamanını eylül 2018 e çekmişsiniz acaba sınavın ertelenme beklentisi mi var

makifaksoy27 rumuzlu arkadaşımızın verdiği bilgiye dayanarak tahmini tarihleri düzenledik.

Alıntı:

makifaksoy27´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 29972)
Arkadaşlar Bitkisel üretim genel müdürlüğünde bir duyum aldım bu yıl ki yapılacak olan sınav gğz dönemine ertelendi denildi ay ve gün belli değil ama dönem sonbaharda olacak dedi.. bilgilerinizi..

yunusemre22 26.02.2018 19:54

belge alındığında bayide kullanılmazsa , bayi açılmazsa vs belge kenarda dursa belirli bir geçerlilik süresi var mıdır?

Mr.Muhendis 27.02.2018 08:09

Alıntı:

yunusemre22´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 29997)
belge alındığında bayide kullanılmazsa , bayi açılmazsa vs belge kenarda dursa belirli bir geçerlilik süresi var mıdır?

Onunla ilgili mevcut yönetmelikte bir açıklama yok.

Forum saati GMT +2 olarak ayarlandı. Şu Anki Saat: 00:48