PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bölüm Değiştirmek İstiyorum

burakkacmaz2
02.05.2011, 01:06
Arkadaşlar merhaba!
Ankara Üniversitesi Ziraat MühendisliğiBahçe bitkileri bölümü 2. sınıfta okuyorum ve Bahçe bitkileri bölümünden bitki Koruma Bölümüne geçiş yapmak istiyorum.

Bu mümkünmüdür?

Mümkünse Gerekli Şartlar nelerdir yazarsanız sevinirim çok önemli hiçbiryerde bulamadım.

Mr.Muhendis
02.05.2011, 17:31
Merhaba,

Konuya çok hakim olmadığım için net bir bilgim yok maalesef. Ancak; bildiğim kadarıyla değiştirmek için üniversite sınavına girmeliydiniz. Sınava girerek Bitki Koruma yazar, kazandığınız takdirde geçtiğiniz derslerden muaf olarak devam edebilirdiniz.

Tekrar söyleyim, bu konuda emin değilim. Belki arkadaşlarımızdan bilenler vardır. Ayrıca fakülteniz öğrenci işleriyle de irtibat kurarak bilgi alabilirsiniz.

dalya
02.05.2011, 22:50
Arkadaşlar merhaba!
Ankara Üniversitesi Ziraat MühendisliğiBahçe bitkileri bölümü 2. sınıfta okuyorum ve Bahçe bitkileri bölümünden bitki Koruma Bölümüne geçiş yapmak istiyorum.

Bu mümkünmüdür?

Mümkünse Gerekli Şartlar nelerdir yazarsanız sevinirim çok önemli hiçbiryerde bulamadım.

merhaba;

ben kendimden örnek vermek istiyorum :
benim bölümüm bitkisel üretim idi diğer bölümler tarla bitkileri , tarım makineleri ve hayvansal üretim idi ... lakin 4,sınıfta her bölüm kendi arasında branşa ayrıldı .. ben de bitkisel üretimden bitki koruma ve bahçe bitkileri alt dallarından bahçe bitkilerini seçtim... ve bundan yola çıkar isek ortak dersler elbette vardır bunun için de açıkta kalan dersleri acaba ders olarak üniversite verir mi onu öğrenmek gerekir .. başarılar kardeş eğer öğrenirsen de bize de bilgi verirsen sevinirim ;)

Emre Yılmaz
09.05.2011, 18:08
Bende ilk dönemler merak edip sormuştum.Ziraat bölümleri arasında geçiş söz konusu değil.Tekrar o bölümü kazanıp muafiyet vermeniz gerekecektir.kolay gelsin..

burakkacmaz2
22.05.2011, 20:30
Hepinize çok teşekkür ediyorum arkadaşlar

eğerki bölüm değiştirebilriisem size haber veririm tekrar sağolun...