PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hidrojenize Yağların Zararları Nelerdir?

organik memo
08.07.2013, 16:07
Hidrojenize Yağların Zararları Nelerdir?

Hiç hidrojene yağların ne olduklarını ve onların geldiğini merak ettiniz mi?
Benim adım hidrojene yağıdır ve hidrojenasyon denilen bir işlem sonucunda doğuyorum, ben bir kimyasal işlem ile tasarlandım ve tutarlı olduğum için büyük ölçüde gıda endüstrisi tarafından takdir edilmekteyim ve benim uzak kuzenlerim olan doğal yağlardan daha uzun süre kalıyorum. Onlarla karşılaştırıldığında da çok daha ucuzum ve bu benim gıda pazarında daha rekabetçi olmamı sağlar.
Ben de varım! Benim adım margarindir, ben en mükemmel mahsulüm ve hidrojene yağlar içinde benim gibisi asla yoktur!

Ama tevazu için size ailemizin geri kalan bireyleri de tanıtmak istiyorum. Ama tabi ki onları şöhretlerine göre değil, sadece adları ile tanıtacağım.
Bulyon küpleri, enerji barları, aperatifler, paketlenmiş cipsler, krakerler, grissini, pudingler, muhallebi (kremalar)…

Kısacası, bizim çok geniş bir ailemiz vardır.

Ama hikâye bir kenara, bizim değerli sağlığımıza dokunduğunda sorun ciddi oluyor.

Aslında bilmelisiniz ki, çalışmalar farklı büyük hastalıklarda hidrojene bitkisel yağ tüketiminin bağlantılı olduğunu göstermiştir: Koroner kalp hastalığı, kısırlık, kanser, hormonsal dengesizlikler ve daha fazlası.

Doğada artık iyi şekilde mevcut olan bir şeyi yeniden yapmak veya değişmek ve onun doğru uyumunun olmaması buna neden oluyor.

Ama ne yazık ki kar için bugün (ve dün de) bu ve daha fazlasını yapıyorlar.
Bundan sonra markette alışveriş yaparken aldığınız şeylerin içerdiği maddelere bakmayı unutmayın ve inanın bana bu çok iyi bir alışkanlıktır!