PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Su Ürünleri İle Alakalı Bir Soru

MiKRoP
25.05.2013, 23:28
Arkadaşlar merhabalar.Su ürünleri mühendisliğine bir göz attım da , balık yetiştiriciği felan zootekninin alanına girmiyor mu ?

Zootekni derslerinde genelde kara hayvanları var.Hiç balık dersi felan yok ? İlerde balık işletmelerinde felan çalışma şansımız olmaz mı ?

Su dünyası da çok güzel , onu da katsalar iyi olurdu.

Dersteki hocalarımız da ziraatin ; süt ürünleri , su ürünlerini vs. kapsadığını söylemişti.

Mr.Muhendis
26.05.2013, 16:02
Merhaba,

Su ürünleri, peyzaj mimarlığı, gıda mühendisliği gibi bölümler de normalde Ziraat Fakülteleri altında yer alır. Bu bölümlerdeki bazı insanlar kendilerini Ziraat Fakültesi adı altına yakıştıramazlar; bazı üniversitelerde mimarlık, mühendislik fakülteleri altına giderler. Bazıları da kendi fakültelerini kurar.

Örneğin; Su Ürünleri Bölümü, Ankara Üniversitesi'nde Ziraat Fakültesi altında iken MKÜ'de Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi altındadır. Gıda Mühendisliği Bölümü, MKÜ'de Ziraat Fakültesi altında iken OMÜ'de Mühendislik Fakültesi altındadır. Peyzaj Mimarlığı Bölümü, MKÜ'de Mimarlık Fakültesi altında iken Çukurova'da Ziraat Fakültesi altındadır. Bu gibi örnekler çoğaltılabilir. Fakültenin ya da bölümün adının değişmesi içeriğini değiştirmiyor.

Gelelim sorularınıza;

Hiç balık dersi felan yok ? İlerde balık işletmelerinde felan çalışma şansımız olmaz mı ?

Zooteknist arkadaşlar daha iyi bilir ama en azından bir derste olsa görüyorlar diye biliyorum. Kendinizi geliştirme durumunuza göre çalışma imkanınız olabilir. Neden olmasın...

MiKRoP
26.05.2013, 23:20
Çok teşekkür ederim Mr. Mühendis.

Özelden de sorularıma bıkmadan cevap verdiğin için onlar için de ayrı ayrı teşekkür ediyorum.